Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Oia

 

Stručný popis střediska Oia

Malebné městečko Oia je doslova přilepeno na okraji skalnatých srázů kaldery v nejsevernějším výběžku ostrova Santorini, cca 13 km severně od hlavního města Fira. Při ničivém zemětřesení v r. 1956 bylo městečko Oia velmi poničeno, po přestavbě si však uchovala tradiční vzhled kykladské architektury.

Co v letovisku Oia

Vychutnejte si kouzelnou atmosféru střediska Oia při procházkách úzkými uličkami mezi bílými domky s modrými dveřmi a mezi barevnými kupolemi velkého množství zdejších kostelů a kostelůíčků. A určitě si nenechte ujít nádherný výhled na kalderu a tak oprávněně vyhlášený západ slunce.

V letní sezóně zde je velmi čilý turistický ruch, ostrov i město Oia navštěvují, kromě zde ubytovaných, také velké počty turistů při lodních výletech. Podél hlavní ulice, která je pěší zónou, čeká na návštěvníky velký počet taveren, restaurací, kaváren a pekárniček, také malých butiků a obchůdků s různorodou nabídkou zboží od potravin, po suvenýry, klenoty či oblečení.

Za návštěvu stojí v letovisku Oia také místní malé Muzeum námořní plavby, kde získáte přehled o minulosti santorinských mořeplavců, uvidíte modely lodí a staré mapy. Ubytování v Oia je dosti drahé, odpovídá však originálnímu uzpůsobení - stylové ubytovací apartmány jsou často upraveny ve skalních dutinách a vsazeny přímo do stěny kráteru. Jsou to tak zvané jeskynní apartmány.

Stěnou kráteru vedou strmé klikaté stezky k zátoce Ammudi, je přístupná také po vedlejší silnici, je zde malý přístav a pláž. Dalším cílem procházky mohou být přístavní zátoky Armenaki a Armeni. Samozřejmě vypůjčenou motorkou nebo autem můžete cestovat po celém ostrově Santorini, lze také využí taxislužby nebo místní autobusových spojení, která ovšem nezajíždí ke vzdálenějším plážím.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Oia


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy