Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Fira

 

Stručný popis střediska Fira

Hlavním městem a správním střediskem ostrova Santorini v souostroví Kyklad je město Fira, které leží v severní části ostrova přímo nad okrajem kráteru v minulosti vybuchlé sopky. Do města vede klikatá cesta /587 schodů/ z malého přístavu Skala, můžete ji vystoupat pěšky nebo na hřebetech mul, také lze využít kabinovou lanovku, která je turistům k dispozici od r. 1979.

Co ve středisku Fira?

Říká se, že nejkrásnější pohled na město Fira je z mořské hladiny,  typická kykladská architektura, bílé domky a bělostné kostely s modrými kopulemi Vás ovšem uchvátí i při procházkách křivolakými uličkami s malými náměstíčky. Pro turisty je připraveno množství marketů, obchůdků, krámků se suvenýry, řada butiků a klenotnictví, taverny a bary k zábavě otevřených i dlouho do noci. Ve Fiře se nachází archeologické muzeum, kde jsou vystaveny zajímavé nálezy z různých období historie ostrova Santorini. Nenechte si ujít návštěvu katolické katedrály, klášter dominikánek Sv. Kateřiny, Metropolitního chrámu.

Výlety okolí letoviska Fira

Díky malé rozloze ostrova Santorini můžete během své dovolené poznat krásy celého ostrova, na blízká místa se můžete vypravit pěšky – nádherná je procházka do Imerovigli, po cestě na okraji kráteru se můžete kochat neopakovatelnými výhledy na modrou hladinu kaldery a sousední ostrůvky. Určitě navštivte městečko Ia  na nejsevernějším výběžku ostrova, které je vyhlášené úchvatnými západy slunce a turisté zde tvoří fronty na toto „přírodní divadlo“ . Milovníci archeologie jistě nezapomenou na Akrotiri – kykladské Pompeje, nebo ruiny antického města Théra. Z městečka Pyrgos se dostanete na nejvyšší vrchol ostrova Santorini Profitis Elias /567m n.m./, odkud se nabízí nádherný panoramatický výhled. Možností výletů je opravdu mnoho, stačí si jen vybrat. Do vzdálenějších oblastí ostrova můžete využít autobusovou linku, ta však nezajíždí ke všem plážím, je proto vhodné si vypůjčit auto nebo skútr, také lze využít taxislužby.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Fira


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy