Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Afandou

 

Stručný popis střediska Afandou

Středisko Afandou leží na severojižním pobřeží ostrova Rhodos, cca 20 km od hlavního města Rhodos a 5 km od střediska Faliraki. Je potřeba rozlišit vesničku Afandou – ta se rozprostírá cca 1,5 km od pláže, od které je oddělena hlavní frekventovanou silnicí, spojující jih a sever ostrova Rhodos.

Středisko Afandou jsou ale také ubytování přímo na pláži, kde Vás nebude žádná silnice rušit.

Co v Afandou?

Afandou nabízí posezení v tavernách, barech, nákupní možnosti jsou dostačující ve zdejších obchůdcích. Nepříjemná může být cesta z ubytování ve vesničce na pláž, kam to je poměrně daleko. Ubytování se ovšem nabízí také přímo u pláže Afandou, která je asi 5km dlouhá, písečně oblázková, díky délce a velikosti nebývá přelidněná.  Mezi nejbližší cíle výletů patří např. jeskyně Erimokastro Caves, ležící směrem na severovýchod, severním směrem cca 5km leží pláže Ladikou a Antony Quinn. Do střediska Afandou zajíždí také turistický vláček.

Pro koho je Afandou vhodné?

Středisko Afandou lze doporučit lidem, kteří hledají klid a chtějí si odpočinout třeba jen relaxováním a poleháváním na plážích  s knížkou v ruce. Vzhledem k poloze je Afandou vhodné také pro ty turisty, kteří chtějí cestovat po celém ostrově, na místě však není mnoho možností k zapůjčení vozidla, doporučujeme si zajistit auto předem. Vzhledem k dobrým zkušenostem a slušným cenám doporučujeme například autopůjčovnu AutoTour Rhodos, která má zastoupení i zde v ČR.

Afandou - tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování)


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy