Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Kythira

 

Stručný popis ostrova Kythira

Ostrov Kythira leží zhruba 15 km jižně od východního výběžku poloostrova Peloponés – Lakonie, jde o nejjižnější z Ionských ostrovů, který se vyznačuje  krasovým hornatým povrchem s mnoha soutěskami a jeskyněmi. Na Kythiře si při své návštěvě všimnete velkého množství kostelů a klášterů, zelených údolíček a zelených plání. Mnoho zvláštních rostlin a květů objevíte při svých procházkách ostrovem, zeleni se zde daří díky příznivému klimatu, o detailnějším průběhu počasí na ostrově Kythira se více dovíte na stránkách Kythira - počasí. Pokud Vás budou zajímat podrobnosti o věcech jako jsou přírodní zajímavosti, střediska, letoviska, památky či pláže, určitě se podívejte na stránku ostrov Kythira detailně

Pro koho je ostrov Kythira vhodný?

Prostředí a příroda

Turismus se na Kythiře zatím jen pomalu rozvíjí, díky tomu zde najdete spoustu míst, kde si můžete užívat naprostého soukromí. Pobřeží ostrova je na mnoha místech příkré, podél celého pobřeží se nachází zátoky a pláže ke koupání a relaxaci, některé jsou však přístupné pouze z moře, díky skalnatému terénu chybí přístupové cesty po souši. Podle řecké mytologie je ostrov Kythira místem narození bohyně krásy a lásky Afrodité, legenda říká, že  vystoupila z moře na obrovské lastuře.

Historie Kythiry

Díky strategické poloze měl ostrov Kythira ve starověku důležité postavení, jeho historie je dlouhá a na ostrově naleznou návštěvníci spoustu památek na minulost. Hlavním městem a správním střediskem  ostrova je Kythira-Chora, zde si v místním Archeologickém muzeu můžete prohlédnout historické exponáty. Ostrov Kythira má co nabídnout milovníkům historie a pak také turistům, kteří touží po klidu a relaxu.

Jak na ostrov Kythira?

Ostrov Kythira má vlastní letiště, nachází se cca 25 km severně od hlavního města Kythira-Chora,  na ostrov můžete také připlout, pravidelné lodní spojení je mezi Athénami a přístavem Agia Pelagia, Kapsáli na Kythiře, také s dalšími přístavy na poloostrově Peloponés a okolními ostrovy, včetně se vzdálenější Krétou.

Kythira - cestujeme po ostrově - půjčovna

Kythira je ostrov celkem malý, určitě doporučuje si zapůjčit auto a cestovat a cestovat a cestovat. Na přehled půjčoven se můžete podívat na stránce Kythira půjčovna aut a skútrů. je pam i popsáno, na co si dát v půjčovnách pozor a další informace o půjčování aut.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Kythira


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy